بررسی علائم خرابی شمع خودرو

علائم خرابی شمع خودرو

همانطور که میدانید در صورت خراب شدن شمع موتور خودرو نیز به درستی کار نخواهد کرد. که نتیجه این امر سبب خام سوزی و درگیر شدن کاتالیست خودرو و در نهایت آلایندگی ماشین را بسیار افزایش خواهد داد. از دیگر علائم خرابی شمع خودرو. دشوار شدن فرایند استارت زدن می باشد. که در فصل سرد سال اتفاق می افتد. علائم خرابی شمع خودرو بسیار است.

و افراد با کسب آگاهی گسترده در این خصوص می توانند به راحتی زمان تعویض شمع خودرو را مشخص نموده و در اسرع در جهت تهیه شمع تازه برای خودروی خود اقدام نمایند.همچنین در زمان دور گرفتن موتور صداهایی از اگزوز شنیده می شود. که نشان از خرابی شمع خودرو می باشد. و از دیگر علائم خرابی شمع خودرو می توان به سیاه شدن شمع خودرو اشاره نمود. که از واضح ترین مواردی می باشد که افراد از خراب شدن شمع ماشین خود آگاهی خواهند یافت.

Замена свечей зажигания

نحوه عیب یابی شمع خودرو: علائم خرابی شمع خودرو

در خصوص بررسی علائم خرابی شمع خودرو می خواهیم شما را با روش های بسیار مفید و تاثیرگذار آشنا کنیم . که با مشاهده و بررسی های لازم می توان به راحتی به عیب یابی شمع خودرو بپردازید.

در وهله اول بایستی به کیلومتر خودرو دقت داشته باشید. در نظر داشته باشید. که میزان سوختن و مصرف شمع به نوع رانندگی افراد بستگی دارد. رانندگی با دور موتور بالا سبب مصرف الکترود شمع و افزایش مصرف سوخت خواهد شد.

کاهش قدرت موتور یکی دیگر از روش های عیب یابی شمع خودرو می باشد. البته توجه داشته باشید که شمع ها دارای عمر مشخص بوده و پس از مدتی کارایی خود را از دست خواهند داد که شما در این مواقع شاهد کاهش قدرت کاملا محسوس آن خواهید شد.

لرزش موتور خودرو از دیگر علائم خرابی شمع خودرو می باشد که بخاطر اختلال در سوخت شاهد لرزش بیش از حد می باشیم.

از دیگر علائم خرابی شمع ماشین می توان به روشن شدن چراغ چک اشاره نمود که مخاطبان می توانند با بهره مندی از ecu هوشمندی به شکل خودکار از این مشکل آگاهی یابند.

خرابی وایر خودرو: علائم خرابی شمع خودرو

از مهمترین علائم خرابی شمع خودرو می توان به خرابی وایرها اشاره نمود. که این بخش. از خودرو از مهمترین عوامل تاثیرگذار از کار افتادن شمع خودرو می باشد. البته توجه داشته باشید که علائم خرابی وایرها در هر نوع و مدل ماشین متفاوت می باشد. به منظور بررسی خرابی وایرها بایستی خودروی خود را در یک مکان تاریک پارک نموده و با روشن کردن خودرو به بررسی قسمت اتصال وایرها به شمع بپردازید و در صورت مشاهده جرقه هایی از وایر می توان به خراب شدن این قطعات پی برد.

سیاه شدن شمع: علائم خرابی شمع خودرو

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم. سیاهی شمع ها از جمله مهمترین علائم خرابی شمع خودرو می باشد توجه داشته باشید. در زمان تعویض شمع و پایان یافتن عمر این قطعه. نیز نباید با سیاه شدن شمع مواجه شویم. و در صورت مواجه شدن با چنین موضوعی و سیاه شدن این قطعه حتما باید ماشین خود را به یک تعمیرگاه ببریم. و مشکل به وجود آمده. در این بخش از ماشین را بررسی و برطرف کنیم. هم چنین بخش سوپاپ و سیلندر خودرو نیز به وسیله یک مکانیک حرفه ای مورد بررسی قرار بگیرد.

البته همیشه سیاه شدن شمع جای نگرانی ندارد. و به دلیل مشکل عملکرد در موتور خودرو نمی باشد. بلکه دلیل این سیاهی سوخت بی کیفیت و فیلتر هوای نامناسب می باشد. با مشاهده هرگونه از علائم خرابی در این قطعه بایستی در اسرع وقت جهت تعمیر و یا تعویض شمع خودروی خود اقدام نمایید چرا که کوتاهی در این زمینه می تواند مشکلات بزرگ و هزینه های مازاد را به دنبال داشته باشد اهمیت تعویض شمع خودرو در زمان مناسب با توجه به وظیفه این قطعه در جرقه و قابل حریق بودن برای همگان قابل مشاهده می باشد.

#شمع-خودرو

#nkc

#نیلو-خودرو#قطعه خودرو #پراید #پژو #ایرانخودرو#سایپا #بوش #لوازم یدکی #خودرو #تسمه #تیغه #سنسور #رینگ #ریک #پلوس #اس۴تی #شمع #انجیکا #تک پلاتین #ان کاسی#نیلوخودرو #nkc##لنت #ترمز

دیدگاه‌ها ۰

*
*