معرفی شمع خودرو و انواع آن

شمع خودرو:

خرید شمع خودرو و انواع آن با توجه به این که از مهمترین بخش های هر خودرویی می باشد در روزهای اخیر بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. که در این میان کسب اطلاعاتی دقیق از کیفیت شمع خودرو و انواع آن برای انتخاب صحیح برای ماشین از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. شمع خودرو به عنوان یکی از مهمترین قطعاتی می باشد که در سلامت موتور خودرو تاثیر بسیاری به دنبال دارد. و هم چنین مصرف سوخت به این قطعه وابسته می باشد در حالت کلی می توان بیان کرد. که شمع خودرو نقش بسیار حیاتی در نحوه عملکرد و کارایی موتور خودرو دارد.

از این رو انتخاب شمع خودرو و انواع آن با توجه به نوع مدل ماشین خود و قابلیت های محصول امری بسیار مهم بوده و مخاطبان در این مورد باید با کسب اطلاعات دقیق بهترین و با کیفیت ترین انتخاب را داشته باشند. یک شمع با توجه به شرایط ویژه کارکرد خود از اجزای مختلفی تشکیل می شود.

انواع شمع:

شمع گرم: شمع های گرم قابلیت حفظ طولانی مدت حاصل از احتراق را دارا بوده که این ویژگی سبب سوختن رسوبات روغن و کربن بر روی شمع می شود. توجه داشته باشید در صورت باقی ماندن رسوبات از احتراق های قبلی سبب آسیب رسیدن به شمع خودرو می شود. در خودروهایی که دارای موتور با دور کم تر هستند از این نوع شمع استفاده می کنند. پایه شمع های گرم اغلب بلندتر بوده و در مدت زمان طولانی گرما را درون خود نگه می دارند.

شمع سرد: از دیگر شمع خودرو می توان به این گزینه اشاره نمود که به دلیل کوتاه بودن پایه به زودی گرمای خود را از دست می دهند از این رو به شمع سرد معروف می باشند این شمع ها از به وجود آمدن احتراق زودرس جلوگیری نموده و از مزایای بسیاری برخوردار می باشد.

فروشگاه قطعات خودرو یدک کار

شمع های نیکلی:

شمع های نیکلی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع شمع ماشین هستند. و در مقایسه با دیگر شمع ها از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد. این نوع شمع ها پروسه انتقال جریان الکتریکی را به بهترین شکل ممکن انجام میدهند. و جرقه حاصل از این شمع مناسب احتراق می باشد.

شمع های پلاتینیومی:

با توجه به مقاومت بالای حرارتی این نوع شمع می توان گفت پس از شمع های نیکلی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع شمع های مورد استفاده در خودرو ها می باشد. ضد خوردگی از جمله بهترین قابلیت های این شمع بوده و از عملکرد بسیار خوبی برخوردار می باشد.

شمع های ایریدیومی:

در معرفی شمع خودرو می خواهیم شما را با شمع های ایریدیومی آشنا سازیم که این نوع شمع ها با داشتن قابلیت های بی نظیر از جمله چهار برابر مقاومت در برابر گرما از فروش بالایی برخوردار می باشد هم چنین این نوع شمع ها از طول عمر بیشتری نسبت به شمع های پلاتینیومی داراست.

مزایای شمع های سوزنی ایریدیوم و پلاتینیوم :

شمع خودرو با داشتن مزایا و قابلیت ها از طرفداران مختلفی برخوردار می باشد. که افراد با بررسی ویژگی های هر یک از انواع شمع های خودرو می توانند مناسب ترین گزینه را در اولویت خود قرار دهند. که در این بخش می خواهیم به مزایای شمع های سوزنی ایریدیوم و پلاتینیوم اشاره کنیم:

–         روشن شدن بسیار سریع و آسان در زمان سرد بودن موتور خودرو

–         کاهش میانگین مصرف سوخت در یک سیکل مشابه

–         طول عمر تا ۵ برابر شمع های معمولی

–         سوخت بهتر مخلوط هوا و سوخت در سیلندر موتور

–         افزایش طول عمر کاتالیزور اگزوز

–         کاهش آلودگی هوا

–         افزایش عمر قطعات شمع خودرو

–         کاربرد روان و نرم موتور

–         افزایش بازده موتور

زمان تعویض شمع خودرو| آموزش تعویض شمع خودرو و نکات مهمی که باید ...

#شمع-خودرو

#nkc

#نیلو-خودرو#قطعه خودرو #پراید #پژو #ایرانخودرو#سایپا #بوش #لوازم یدکی #خودرو #تسمه #تیغه #سنسور #رینگ #ریک #پلوس #اس۴تی #شمع #انجیکا #تک پلاتین #ان کاسی#نیلوخودرو #nkc##لنت #ترمز

#پلاتینیوم

دیدگاه‌ها ۰

*
*