واترپمپ خودرو چیست و چه نقشی دارد؟

واتر پمپ خودرو

یکی از مهمترین قطعات موتور خودرو واترپمپ نام دارد. و همانطور که از اسمش پیداست وظایفش مربوط به پمپاژ آب می باشد.

یعنی این قطعه باعث به حرکت دآمدن دائمی آب و ضدیخ در موتورمی شود. در واقع واتر پمپ باعث پمپاژ آب و ضد یخ به منظور جلوگیری از جوش آوردن خودرو می شود. این قطعه با پمپاژ آب در اطراف موتور و سیلندرها باعث خنک شدن موتور خودرو می شود.

و این آب پس از گردش توسط واتر پمپ دوباره به رادیاتور باز می گردد. این عمل توسط پره های داخل واتر پمپ انجام می شود. و مکان قرارگیری واترپمپ بر روی سیلندر و کنار تسمه تایم می باشد. و بعضا مستقیما به آن متصل می باشد.

زمان تعویض واترپمپ

باید توجه کنید که وجود نشتی یا نقص در واترپمپ باعث بروز آسیب های جدی به موتور خودرو می شود تعویض به موقع واتر پمپ برای نگهداری صحیح خودرو واجب است. وجود آثار ضد یخ یا آب در زیر ماشین از نشانه های خرابی آن و زمان تعویض می باشد.
برای تشخیص نشتی می توان خودرو را در محلی تمیز پارک کنید و یا یک مقوا در زیر جلوبندی خودرو قرار دهید و پس از چند ساعت کف پارکینگ یا مقوا را چک کنید و اگر خیس بود می فهمید که نشتی دارد. حالا می دانیم که یا واتر پمپ و یا واشر ها دارای نشتی هستند.

مزایای واتر پمپ NKC

این قطعه دارای پره های فلزی می باشد. واترپمپ به وسیله دستگاه مونتاژ به طور کامل آب بندی شده است و در بسته بندی به همراه واشر نسوز برای بستن ارائه می شود. و نیازی به خرید واشر نیست و همچنین دارای ضمانت می باشد.

#میل تعادل#قطعه خودرو #پراید #پژو #ایرانخودرو#سایپا #بوش #لوازم یدکی #خودرو #تسمه #تیغه #سنسور#رینگ #ریک #پلوس #اس۴تی #شمع #انجیکا #تک پلاتین #ان کاسی#نیلوخودرو #بلبرینگ #تیبا #دیسک #دینام#استپر #وایر#ال۹۰ #سمند   #nkc##لنت #ترمز#واترپمپ#سیبک #قرقری #فرمان دسته موتوروایر#شمع#احتراق

دیدگاه‌ها ۰

*
*